На головну / СПОРТ / Казковий політ фантазій

Казковий політ фантазій

Олена Вікторывна Острась із Мечебилового за освітою вихователь, свого часу закінчила педагогічне училище. А в душі – вона художник, її творча уява і фантазія не мають меж. Малювання приносить їй насолоду і задоволення. Причому, роботи Олени Вікторівни не обмежуються аркушем паперу – її полотна займають цілі стіни, це справжні мурали (саме так наразі прийнято називати стінопис).
Завітайте в місцевий дитячий садочок – і самі переконаєтесь у творчому таланті виховательки. Тут, починаючи від вестибюлю і закінчуючи їдальнею – всюди видно руку художниці-аматорки. На стінах ніби оживають герої українських казок, персонажі мультиків, кумедні тваринки і грайливі пташки та комахи. І це не лише служить окрасою дитячих кімнат, а й має виховний момент. Ось, приміром, у їдальні зі стіни на дітвору дивиться хитрюща лисичка, яка стежить за тим, хто і як впорається зі сніданком чи обідом. І малюки про це знають, то ж і намагаються не потрапити під пильне око тваринки, не баряться із прийомом страв. А на вуличному ігровому майданчику альтанка розписана  у мотивах лісової галявини – і малеча тут комфортно почувається і влітку, і взимку.
— Є такий гріх – люблю малювати, — посміхається Олена Вікторівна. – Мабуть, це мені у спадок від матусі, нині вже покійної, передалося. Вона добре малювала і мене до цього привчала. Сама я з Барвінкового, там закінчувала школу і була відповідальною за випуск стінної газети. Скільки випусків зробила – вже й не порахую, до кожного свята, до кожної події була новенька газета. З дитинства малюю і зараз залюбки цим займаюся, ось тільки часу все не вистачає. Знаєте, як воно в селі – роботу ніколи не переробиш. Та коли є часинка вільна – беруся за фарби. І вдома оселю прикрасила малюнками.
Роботи О.В. Острась подобаються  односельчанам, і дорослим, і малечі. А вже завідуюча дитсадочком Н.І. Андрієнко не нахвалиться креативністю і талантом своєї виховательки:
—Навіть найкрасивіші фотошпалери не йдуть у порівняння з малюнками нашої Олени Вікторівни. Таке враження, що в її серці живе казка. Дивлячись на її роботи, можна помріяти, уявляючи себе на місці давно відомих і улюблених персонажів, що мешкають на теренах книжкових сторінок. А діти наші виховуються у справжньому казковому царстві. І це круто!
До речі, у Мечебиловому є ще один мурал – це вже результат колективної роботи педагогів місцевої школи. Тут на господарській будівлі, що розташована на шкільному подвірї, вже  4  роки красується величезна карта України, де позначені всі регіони України. З Донбасом, Луганщиною, Кримом. І над патріотичним настінним панно красномовний напис: «Чужого нам не треба, але й свого не віддамо!»

Про нас Столбова Ірина

Редактор "Вісті Барвінківщини" irinka.stolbova@ukr.net

Перевірте також

Особливий Кузьміч

Сьогодні нікого не здивуєш наявністю домашнього улюбленця. Адже в кожній родині є кіт чи собака, …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You cannot copy content of this page