You cannot copy content of this page
На головну / РАЙОН / Як новомиколаївці лелеку врятували

Як новомиколаївці лелеку врятували

У Новомиколаївці у центрі села вже не перший рік гніздяться лелеки. Сільчани полюбили і прив’язалися до птахів, тут вже нікого не здивуєш їх галасливим клекотом, звикли новомиколаївці проводжати лелек пізньої осені і зустрічати ранньою весною. Ось і цьогоріч разом з теплом повернулися до обжитого гнізда пара красивих пернатих. Відклали яйця, обоє батьки турботливо висиджували їх і ось невдовзі в гнізді з’явилося четверо малесеньких пташенят. Та коли лелечата почали вчитися літати одненьке зачепилося за електричні дроти і травмувалося – пошкодило крильце і вже більше не здійнялося в небо. Так і ходило пташеня селом, шукало собі їжу на пасовищах, біля водойми. Та якось воно,маленьке, слабеньке й беззахисне не розминулося з чередою сільських корів. Худобина наступила на птаха і зламала тендітну ніжку. Лелеченя, яке через травмоване крило, так і не навчилося літати,  стало ще й шкутильгати на ніжку.
  • Я взяла бідолашненьке до себе додому. Як зуміла – наклала йому на ніжку шину, забинтувала. І понесла ось такого птаха до Віті Кобченка. Його у нас в селі називають юним ветеринаром, – розповідає Людмила Костюшина, – Любить він домашніх тварин, птахів, залюбки клопочеться з ними, лікує, доглядає, приручає. Кожній курці та півню він дав свої імена, навіть дресирує їх і має певні успіхи в цьому! Хлопчак із Харкова додому й шеншилу Шушика привіз – господарям у міській квартирі він виявився зайвим, ось і шукали кому б віддати у турботливі руки. Віктор не задумуючись взяв до себе тваринку. Ось і подумала – кращого рятівника й опікуна для скаліченого лелеки у селі не знайти. Вітя може зарадити птахові.
І не помилилася. Вся родина Кобченків пройнялася турботою про Гришу (так назвав рятівник свого улюбленця). А Віктор в прямому сенсі слова носив птаха на руках,  дбав про їжу, турбувався, щоб лелеченя набирало сили.
– Я ловив йому рибу, жаб, ящірок, різних комах, бо ж нашому Гриші не підходить традиційна їжа свійської птиці. Зерном чи городиною тут не обійтися, – розповідає хлопець. – Ми давали йому й м’ясо кроля,а мама навіть курячі стегенця купувала в магазині.
Рятівники як могли опікувалися птахом, але розуміли – Гриші потрібна кваліфікована медична допомога, професійний догляд,відповідні умови для утримання.
Через контакти в Інтернеті Кобченки зв’язалися із Харківським  парком Фельдмана. Розповіли про свого підопічного. Фахівці екопарку погодилися прийняти лелеку до себе на лікування й реабілітацію. Брати Олександр та Віктор  змайстрували спеціальну коробку для комфортного транспортування хворого чорногуза, адже розуміли – дорога буде довгою і нелегкою – автобус, метро. Кошти на проїзд виділила сільська рада.
В екопарк доставив лелеку старший із братів – 20-річний Олександр.
Відразу по приїзду птаха оглянув ветеринар, запевнив, що новому прибульцю тут не буде сумно – на реабілітації вже знаходиться  один скалічений білий лелека, який також доставили небайдужі люди. Тож компанія у Гриші є. І є всі умови для лікування. А значить у нас є тверда впевненість, що невдовзі красивим лелекою з Новомиколаївки будуть милуватися всі відвідувачі цього популярного закладу. Тож побажаймо Гриші швидкого видужування і подякуємо всім учасникам цієї зворушливої історії за небайдужість. Турботливість і любов до друзів наших менших.

Про нас Столбова Ірина

Редактор "Вісті Барвінківщини" irinka.stolbova@ukr.net

Перевірте також

У пошуках істини

З 8 по 14 вересня в селі ІІ-Іванівка пройшла Всеукраїнська пошукова військово-історична експедиція “Барвінківський котел …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *