На головну / Нашого цвіту по всьому світу / Український прапор на найвищій горі Великобританії

Український прапор на найвищій горі Великобританії

Барвінківчанин підняв український прапор на найвищій горі Великобританії
На своїй сторінці у фейсбуці барвінківчанин Віталій Тульпа поділився світлиною – з розгорнутим українським прапором він стоїть  на найвищій точці британських островів.
  • Це я на Бен Невіс (місцеві жителі називають її просто Бен) – найбільша гора Великої Британії,з висотою 1344м. Першим у далекому 1771 році її підкорив шотландський ботанік Джеймсон Робертсон. Після того на цій вершині збудували метеостанцію, залишки якої є до сьогодні, – розповідає Віталій, з яким нам вдалося поспілкуватися через соцмережі. – Шлях до гори не з легких, бо йде серпантином, вимощений камінням, по якому не дуже зручно йти, а ближче до верху взагалі таке враження, що все “ходить”під ногами. Йшли на підйом близько 6 годин, здолали 20 кілометрів! Але це того вартувало.  Піднімаючись вище нам відкривалися все нові і нові краєвиди. Різноманіття гір з дивовижними озерами,гірськими ріками та водоспадами,з неймовірно чистою джерельною водою. Дякуючи Богу, опади в горах нас оминули, погода була сонячна, хоча це велика рідкість і вдача, бо на горі тільки 30 днів в році немає дощу. І наш водонепроникний одяг, який ми завчасно купили, збираючись у мандри, так і залишився сухим.  Лише підійшовши майже до вершини,  небо затягнулося густим туманом, який покривав і верхівку гори. Всі були надзвичайно втомлені та знесилені, але, вийшовши на гору та піднявши синьо-жовтий прапор,втоми як і не було… Це неймовірні почуття, які ні з чим не зрівняти. Емоції зашкалювали від побаченого неосяжного простору, від його неймовірної краси,  від радісного відчуття того, що ти підкорив висоту, що ти підняв прапор рідної країни.
 Віталій Тульпа майже три роки тому поїхав до Великої Британії.  Зізнається,що він, як і 80 відсотків інших українських трудових мігрантів, працює на будівництві. У Лондоні, де проживає, досить велика українська діаспора. Є  і заробітчани, і українці, які проживають тут на постійній основі. Звичайно,всі працюють також, але є активісти-волонтери, які у вільний час  серйозно займаються розвитком української спільноти. Створюють благодійні організації, влаштовують різні туристичні, спортивні та інші заходи, кошти від яких передають в Україну на підтримку дітей та армії.
– Ви знаєте, я в Англії англійську мову вивчити досконало не можу, а ось  свої знання з української мови підтягнув серйозно – бо спілкуємося у колі земляків виключно рідною мовою, а вона тут чиста, без суржика, – розповідає Віталій. – Саме через  розповсюджену в інтернеті діаспорою інформацією  я  дізнався про поїздку до Шотландії. Оскільки це була моя давня мрія- я, не вагаючись, погодився. Це був автобусний тур для українців (до 40 осіб), який йшов по маршруту Лондон-Уіндермір (найбільше озеро Англії)-Глазго (найбільше місто Шотландії)-Едінбург(столиця)-озеро Лох Ломонд (одне з найбільших в Шотландії)-гора Бен Невіс-Ліверпуль. Частина  грошей за путівку була передана волонтерами в Україну для потреб хворих дітей. Так це моє перше сходження, але не останнє. Бо краще гір є тільки гори… В другій половині вересня  їдемо підкорювати найбільшу гору Уельсу-Сноудон  висотою 1085м.
І обов’язково візьму з собою український державний прапор.

Про нас Столбова Ірина

Редактор "Вісті Барвінківщини" irinka.stolbova@ukr.net

Перевірте також

Вперед, за мрією!

       А мрія була, здавалося, недосяжна. Зародилася ще з шкільних уроків англійської мови. …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You cannot copy content of this page