На головну / Наші підприємці / Тандем майстерності й таланту – запорука успіху

Тандем майстерності й таланту – запорука успіху

Наче, не так давно, а вже й чотири роки, як на другому поверсі колишньої друкарні відкрилась маленька майстерня з ремонту та пошиття одягу. Це сьогодні молодий підприємець Марина Бєлік впевнена вже в собі і в своїх планах майстриня, яка ще з дитинства мріяла бути гарною швачкою. Сьогодні вона сама виготовляє лекала, конструює одяг. А так як шити одяг на замовлення дорого, не кожен собі може дозволити, то майстрині доводиться займатись й ремонтом готового одягу. Та Марина не переймається,  навпаки, це й додатковий дохід, й спілкування. Щодня поспішає вона до своєї майстерні з гарним настроєм, адже знає, що на її послуги є попит. Дуже вдячна вона своїм клієнтам за терпіння й довіру. Адже, на сьогодні роботи вистачає і на пару рук вже й забагато, тож, можливо, яке замовлення й доводиться на день затримати. Та клієнти ставляться до цього з розумінням, адже знають, робота буде виконана якісно. А день затримки великої ролі не зіграє.

  • В мене вся родина, ще, як кажуть, з діда – прадіда шили. І мені любов до цієї справи мабуть, навіть, не просто з дитинства, а й через гени передали. Дуже бабуся бідкалася, що її діти не всі продовжили родинну справу. Та коли дізналась, що я після школи вирішила йти вчитись цьому ремеслу, радощів не було меж. Ще закінчуючи школу, я вмовила батьків звозити мене на швейне виробництво в м.Харків. Там саме відкрився цех з пошиву жіночого одягу Людмили Петрівни Василенко «Леді Пристиж». Саме вона мені й підказала, що на виробництві я побачу більше, ніж у ВУЗі, і мала рацію.  За чотири роки роботи в цеху я багато чому навчилась, Вдавалось поєднувати роботу й навчання, було важко, далеко не все одразу виходило. Тепер маю й практичний досвід, й диплом конструктора модельєра дизайнера одягу, закінчила Харківський національний педагогічний університет художньо-графічний факультет. А ще три роки здобувала досвіду й майстерності у вечірній дизайн студії «Лада». До Барвінкового мене привело заміжжя. Тут народились й мої діти. Спочатку, звичайно, пошук роботи. Деякий час працювала в Будинку творчості дітей та юнацтва. Дуже вдячна своїм колишнім колегам Галині Ігнатівні Борщовій та Світлані Валеріївні Дзюбі. З ними, до речі, й нині плідно співпрацюємо.

А роботи вистачає. Адже діти в нашому містечку талановиті. І співають, і танцюють, і на сцені БТДЮ, районній сцені чи в рідних школах та садочках. Тож, костюми мультяшних чи казкових героїв треба шити на цілу групу. Серед  клієнтів є й творчі родини, для яких теж шиє Марина сценічні костюми, здебільшого, в народному стилі.  Ці костюми мають відповідати сюжету пісні чи танцю, мати яскравий вигляд та високу якість. І що не менш важливо, цей одяг має відповідати сучасному тренду моди, аби можна було потім в тій сорочці чи спідниці вийти в люди на свята.

  • Взагалі, в мене дуже багато клієнтів, які замовляють одяг саме в сучасному народному стилі, – продовжує Марина, – барвінківчани дуже активно підтримують на сьогодні моду в національному тренді. Тож, сучасні сорочки, спідниці мають народну українську вишивку і мені самій це дуже подобається.   

Навідуються до майстрині й клієнти зі своїми ідеями, бажаннями, тканиною, аби замовити ексклюзивний одяг. І дослухаються до порад майстрині, адже її професійності довіряють.                                                                           

– Я дуже люблю вишивати – це моє захоплення. І коли у нас відкрилась майстерня, я одразу звернулась сюди зі своїми ідеєями. Тепер моє захоплення добре поєднується з майстерністю Марини, завдяки чому маю власну колекцію сучасного одягу з  українською вишивкою. 

 

 

 

Альона Сафіна

 

 

–  Добре, коли в місті є де підігнати форму.  І швидко, і якісно.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

                                             

                                                                                            Володимир  Адаменко 

 

 

 

– Люблю модно вдягатись. Але підібрати одяг за смаком і вподобанням в нашому місті не можу. Інтернету не довіряю. Тож звертаюсь до ательє з індивідуальним замовленням. 

 

 

 

Лариса Кришталь

 

Розпочати свою справу запропонували  в центрі зайнятості, куди згодом довелось звернутись за допомогою в пошуку роботи. На той час працювала програма підтримки з відкриття власної підприємницької справи. І молодий спеціаліст вирішила для себе, чому б і ні. Адже під час пошуку роботи, виявилось, що не лише за цією спеціальністю в нашому містечку немає вакансії, а й взагалі, у цьому напрямку ніша вільна. То, чому б її й не зайняти? Тим більше, що це ж родинний напрямок. Ось так і виникла ідея відкриття власної справи з пошиттю одягу. Оформила всі необхідні документи, знайшла під оренду невеличке приміщення, де можна працювати з клієнтськими замовленнями. Спочатку їх було не багато. Та чутки про вправну майстриню швидко розлетілись містом. І роботи значно додалось. За роки роботи молодий підприємець напрацювала вже власну клієнтську базу, придбала нову швейну машинку з різновидом функцій. Навіть, вже й про помічницю є думки. Та, ось тільки, де ж знайти вправну, відповідальну, ту, щоб хотіла працювати і роботу виконувала якісно. Звичайно, з часом Марина буде брати людей на роботу. Та розуміє, їх треба буде й навчати, а це не лише час, а й певні витрати.   

В потоці ремонту й пошиттю одягу, розвиває майстриня й дизайнерські навички конструювання. Так, наприклад, для донечки розробила й пошила цікаву модель куртки, і не лише куртки. Для сина весь одяг розробляє й шиє сама.

А ще, ідеї самі ж клієнти іноді підкидають. Так, наприклад, звернувся якось … з проханням пошити дитячий костюм пасічника. Бо, мовляв, помічник зростає, радо з бджолами вчиться працювати, а без спецодягу дещо небезпечно. Довелось ретельно вивчити кожну деталь дорослого спецодягу, розробити лекала на дитячий розмір, підібрати матеріали. Ось так і з’явилась власна розроблена модель дитячого костюму бджоляра. Такого спецодягу просто так ніде не купиш, ні на ринку, ні у звичайному магазині.

А замовити можна ексклюзивно за адресою:

м.Барвінкове, вул.Центральна,14 (колишня друкарня) 2-й поверх, каб.1.

ПП Марина Бєлік.   

тел. для довідок 095 404 18 09

Саме тут можна не лише відремонтувати улюблений одяг, перешити новий, підігнати за розмірами, а ще – замовити індивідуальне пошиття ексклюзиву!

 

Про нас Шевченко Людмила

Журналістка "Вісті Барвінківщини" L_M_Shevchenko@ukr.net

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You cannot copy content of this page
Перейти до панелі інструментів