На головну / СПОРТ / Рекорди / Раритет на колесах 

Раритет на колесах 

Барвінківчанин реставрував буквально до оригіналу старенького  «Москвича»
Коли на центральну площу міста заїхав оцей раритет на колесах – машину відразу оточили зіваки. Іномарками елітного класу зараз вже нікого не здивуєш – Хундаї, Джипи, БМВ, Хамери вже промелькалися в автомобільному потоці, а ось такі екземпляри наразі рідко побачиш на наших дорогах. Та чи й побачиш взагалі! Отож, перехожі  з цікавістю роздивлялися машинку. Так-так, саме машинку, бо зважуючи на її розміри та порівнюючи їх із габаритами сучасних транспортних засобів, цей автомобіль так і хочеться назвати машинкою. 
Так що ж то за модель? Скільки їй років? І де вона взялася у нашому Барвінковому? Цими та іншими питаннями  ми буквально засипали власника автівки Олега Набойченка.
Це чотирьохсотий «Москвич» 1952 року випуску – он на номерному знаку я це позначив, розповідає Олег. – Придбав автівку у дідуся-ветерана з сусідньої Донецької області. Почув, що старенький продає свого «коня», мене ця модель зацікавила, тож і захотів мати такий транспортний засіб. Дідусь був одним-єдиним його власником. Видно, любив техніку, бережно доглядав її. Не скажу, що дісталася вона мені в ідеальному стані, але для автомобіля із 60-річною історією —виглядала доволі непогано. Звичайно, попрацювати над «Москвичем» довелося немало – буквально всього перебрав, дещо ремонтував, дещо замінив чи переобладнав. Намагався зберегти все максимально до оригіналу, продовжити довговічність цієї машини, щоб ще послужила трішки. І ось вона сьогодні саме така, яку ви бачите.
А перед нашими очима  типовий радянський автомобіль I групи малого класу, що випускався на Заводі малолітражних автомобілів у Москві («ЗМА», згодом — «МЗМА») з грудня 1946 по 1954 рік. Це був перший масовий легковий автомобіль, що продавався в СРСР для індивідуального використання. За конструкцією він  ідентичний автомобілю Opel Kadett K38, що випускався в 1937—1940 роках в Німеччині підприємством Adam Opel. Пристрій був відтворений після війни на  основі екземплярів, що збереглися, оскільки оригінальна технічна документація не збереглася.
Скільки за неповних вісім років зійшло із заводського конвеєра ось таких «Москвичів», які ще називали «Сталінцем», сказати важко, але те, що до сьогодні їх збереглося одиниці та ще в такому робочому стані – то це факт.
О. Набойченко продовжує нахвалювати свою машину – двигун на ній ще рідний, заводиться з півоберту, працює «мов пісня». Кузов дуже міцний, із товстого металу. Можна додати ще кілька технічних характеристик: об`єм двигуна 1.4,  коробка передач чотирьохступінчата. Витрата пального 10 літрів на 100 кілометрів. Шкала спідометра має граничну позначку 140км/год, але для цієї моделі така швидкість просто нереальна. Найбільше, що можна «вижати» з неї по наших дорогах – 80км/год. Це ж, врешті-решт, не гоночний автомобіль, — додає Олег, — на свій вік, на свій ресурс – це досить непоганий розбіг.
 Я ж оцінила інші особливості цього автомобіля – незвичне розташування ручок на задніх пасажирських дверцятах, та й відкриваються вони не так, як зараз. Цікаво відкривається й капот – як «метелик» — з кожного боку половинка. Багажник є всередині – до нього треба добиратися, відкинувши заднє сидіння. А ось Олег дофантазував ще один багажник – доварив на кузові вище запаски металеву конструкцію і поклав на нього інший раритет – шкіряну валізу, в якій зручно можна розмістити і інструмент і негабаритні речі. Пофантазував автор і з кермом – зробив його із металевого ланцюга з великими кільцями. Прикольно! Не менш прикольний і звук автомобільного клаксону. До речі – у машині був і збережений фаркоп. Ця маленька автівка, виходить,  здатна тягнути ще й причіп!
Олег «чаклував» над «Москвичем» разом з братом Вадимом. Спішили, щоб на 9 травня здійснити дебютний виїзд у місто – показати барвінківчанам модель автомобіля післявоєнного періоду. А ось довести до ладу ще один старенький автомобіль-інвалідку не встигли. Але переконують брати, що вона не менш цікава на фоні сучасного автомобільного парку. Тож можливість оглянути ще один раритет на колесах від Вадима та Олега Набойченків у нас ще буде можливість. 
А сьогодні ми з повним правом фіксуємо у нашій місцевій Книзі рекордів один незаперечний факт – «Москвич» 400 1952 року випуску – найстаріший за віком автомобіль у нашому районі. Вітаємо його власника! І дякуємо за прагнення, бажання, вміння і готовність зберігати історію, вивчати, досліджувати еволюцію сучасних автомобілів. 
Р. Соляник, інспектор групи реагування патрульної поліції:
—Справді, це унікальний за історією автомобіль. Старішої автівки на автомобільних дорогах нашого району за період свого патрулювання  я, напевне, й не зустрічав. Погоджуюся з тим, щоб даний «Москвич» може бути занесений  до місцевої книги рекордів.

Про нас Столбова Ірина

Редактор "Вісті Барвінківщини" irinka.stolbova@ukr.net

Перевірте також

Барвінківський вундеркінд

Математика була і залишається улюбленим предметом у Богдана. Набрати 199 балів з можливих 200 - це дорого вартує. Хлопець перевершив очікування й свої, й педагогів, й батьків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You cannot copy content of this page