На головну / Люди нашого краю / РЕП – вираження думки й почуттів

РЕП – вираження думки й почуттів

Слухаючи пісні нашого молодого, талановитого земляка,

Володимира Горбунова, поринаєш у світ думок та почуттів.

Хлопець сам пише слова, знаходить в інтернеті «мінусовку»,

тобто музику, і сам виконує свої пісні в стилі Реп. Цей вид

 творчості, скажете ви, на любителя. І з цим важко не погодитись.

 А я додам — як і будь-яке захоплення. Пісенна творчість,

як і будь-що, підпадає під смаки. Хоча, легким цей стиль

не назвеш, та пісні Володимира слухаєш з цікавістю.

— Я пишу вірші й читаю їх сам так, як відчуваю. В рядки лягає те, що мене бентежить. Темою може бути будь-яка несправедливість, яка трапляється в нашому житті і стосується саме нас, звичайних людей. Є багато пісень і ліричних, в яких я ділюсь своїми почуттями та думками, мріями та бажаннями. Не так давно в моєму житті сталось розчарування в коханні. Це стало переломним періодом і в творчості. Багато в чому змінилось саме усвідомлення. Дуже важко переніс це. Аби не друзі, які постійно поруч і підтримують мене…

Ті неприємні події стали поштовхом до зміни й творчого псевдоніму. Раніше закоханий CASPER ще по-юнацьки ділиться почуттями любові, адресує свої рядки коханій, до якої весь час поспішав, з якою мріяв створити сім’ю, виховувати донечку. А в останній пісні, присвяченій тому коханню, звучить біль від того, що знайшла іншого. Зневірившись в тих почуттях, Володимир закриває перед собою ліричну тему.

— Все починаю з нового, чистого аркуша, — говорить він, — можна сказати, навіть, з нового блокноту. За порадою друзів, змінив і творче ім’я. Вова Lirique створює нові пісні. Можливо, колись я, все ж,  зустріну ту, з якою ми будемо виховувати маля, тоді це вже буде зовсім інша сторінка мого життя, моєї творчості. І сподіваюсь, все ж, і справжніх почуттів.

З чого почалася пісня

Свої перші рядки Володимир спробував писати ще в школі в 2008 році, спостерігаючи за подіями, які помічав навколо себе, просто на вулиці. Це й політична тема, й не справедливість в житті, де сильний зневажає і ображає слабшого. Та перші спроби й самому здавались не вдалими, тож кидав цю справу. По- справжньому почав розвивати свій талант пізніше, з 2011 року. Записував у друзів в домашніх студіях перші свої пісні. Не зміг мовчки спостерігати, як за вбивство юнака не було покарання. І це стало початком справжньої творчості. Ця пісня в інтернеті знайшла багато однодумців, що надихнуло писати ще, ділитись своїми думками. А вже з 2015 до альбому увійшли пісні й про любов.

—В репі є два напрямки – це зовсім різні стилі,— говорить Володимир, — є стара школа і є й нова. Мій стиль – це стара школа. Це боротьба за справедливість. В стилі нової — зовсім інші цінності, якщо можна так сказати. Тут сучасна легковажність молоді, яка хвалиться своїми «подвигами». Наприклад, дівчата віком 13-14 років ніч проводять в барі з набагато старшими чоловіками на підпитку, їдуть з ними на «прогулянку» в авто, не приховуючи навіть того, чим прогулянка закінчується і пишаються цим. Або юнаки сперечаються, які наркотики кращі, розповідаючи про свої марення та почуття, під час ейфорії. Мені цей напрямок не цікавий. Я й сам люблю слухати реп, у якому є сенс, є справжні почуття чи роздуми, є боротьба за життєві цінності.

Творчий тандем

Є у мого співрозмовника й досвід написання твору й виконання в дуеті.

— Чесно кажучи, в мене був період, коли були думки кинути цю справу. Адже написано вже багато, списаний не один блокнот, а от щоб випустити альбом, зробити високоякісний запис – було складно. Та якось до мене звернувся Юра Булава з проханням поділитись досвідом, навчити його цій справі. Саме він повернув мене у творчий світ Репу, він вірив в мене та надихав. І вже згодом ми навіть разом написали одну пісню  і записали її в дуеті. Потім були ще твори, та ми не встигли їх записати разом. Тепер, після трагічної його загибелі минулого літа, ці твори зберігаються як пам’ять. Я втратив близького по духу друга, та для себе зрозумів, що в його пам’ять не маю права кинути писати. Вже зараз, перечитуючи його тексти, помічаю, наскільки вони були пророчими. Це дуже важко. В деяких нових творах я присвятив рядки Юрі, наприклад, пісня «Колода карт», та це лише краплина почуттів болю від втрати. Зараз я працюю над маленьким альбомом, до якого ввійдуть лише 6 пісень – три українською та три російською мовами. Мрію зняти на ці пісні кліпи.

А записує хлопець свої пісні вже не в домашніх студіях у друзів, а в справжній студії при районному Будинку культури під керівництвом Віталія Плиса.

— Я біжу до студії з такою невимовною радістю, — посміхається Вова, — мені дуже приємно, що зі мною працює Віталій, адже він, як спеціаліст,  і порадить, і виправляє вчасно і допомагає правильно й темп підібрати, й чіткішим зробити текст.

Одну з останніх своїх пісень Володимир присвятив футболу. Тобто, написав гімн для команди «Барвінківська стінка», який гордо тепер звучатиме на початку гри. А нині готує новий альбом, до якого ввійдуть найкращі його  твори.

Пісні Вови Lirique вже не  раз звучали на «Слобожанському» радіо. Та, сподіваюсь, ми матимемо можливість почути  його творчисть у авторському виконанні на місцевих концертах. Адже молодь залюбки слухає реп, тим більш, якщо в ньому закладені думки й почуття.

 

Про нас Шевченко Людмила

Журналістка "Вісті Барвінківщини" L_M_Shevchenko@ukr.net

Перевірте також

Свято Вишиванки онлайн

У День вишиванки вже стало доброю традицією вдягати українське національне вбрання. І хоч припадає цей …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You cannot copy content of this page