You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / Потрібна ваша допомога!!!

Потрібна ваша допомога!!!

Шановні  жителі міста та району!

Я, Склярова Людмила Валентинівна, методист психологічної служби відділу освіти Барвінківської районної державної адміністрації, з 2017 року супроводжую інклюзивну форму навчання дітей з особливими освітніми потребами.  На обліку у відділі освіти 94 дитини  даної категорії. Ці діти здобувають освіту за інклюзивною та індивідуальною формами навчання.  Серед  них є дитина, про яку  хочу Вам розповісти.

Це Карина Плис, їй 9 років, вона  учениця 3 класу (індивідуальна форма навчання) Барвінківської філії опорного закладу Барвінківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Барвінківської районної ради Харківської області. У дівчинки дуже складні порушення розвитку: ДЦП, порушення опорно-рухового апарату, стійке порушення пізнавальної діяльності, туговухість ІV ступеня, відсутня мова. Цій дитині доводиться боротися за кожне вміння, за кожен впевнений крок, за «умілі ручки», бо вона дуже талановита. Своїми рученятами,  яким важко тримати всі предмети, вона разом з мамою, братиком та сестричкою-близнючкою робить різноманітні витвори мистецтва: малює, виготовляє аплікації, картинки з бісеру, різноманітні поробки з паперу, пластиліну та природного матеріалу. Ці захоплення для дівчинки  є потужним стимулом рухатись далі і робити неможливе можливим.

Каринка попри свої проблеми, має велику силу волі,  вирізняється своєю старанністю, бажанням вчитися. Вона дуже любить школу. Як тяжко дивитися на те, з якими  зусиллями вона пише, на те, що не може промовити навіть словечка. Вона видає звуки, показує ручками, пальчиками те, що хоче сказати (я у неї викладаю деякі предмети і бачу це). Все спілкування педагогів і батьків відбувається за допомогою азів жестової мови, картинок, написів на папері. Ми багато чому її вже навчили.

Карина – учасниця районної виставки творчих  робіт дітей з особливими освітніми потребами «Повір у себе». У 2018 році була учасницею районного  проекту «Здійсни мрію».

Мама докладає дуже багато зусиль для виховання і лікування доньки. Постійні масажі, різноманітні лікувальні процедури, корекційні заняття з лікувальної фізкультури, консультації лікарів, спеціальне взуття тощо. Всі процедури коштують немалих коштів.

9 років назад ця молода мама мала  складні передчасні пологи, народилися дві 7-місячні дівчинки-близнючки. Одна народилася здоровою, а  Карина з вагою 800 грам і  шансів на життя у неї не було. З трудом  відкачали. Потім 3 місяці реанімації в Харкові, довготривале лікування, вони практично жили у Харківських лікарнях до 6 років. Пропонували відмовитися, але мама не погодилася, боролася за свою кровиночку. До 4 років донька не сиділа і не ходила. Тільки завдяки постійними процедурам, масажам, медикаментозному втручанню вона пішла, але  координація рухів порушена. Права рука погано працює, їй важко тримати і щось робити нею.

 

У серпні дівчинка була обстежена у Краматорському медичному центрі слухової реабілітації лікарем Мінаєвим О. А. та лікарем із Київського  медичному центру слухової реабілітації «Аврора». Лікарі дали надію на те, що зі слуховими  апаратами дитина почне чути і буде говорити. Але сума, яка вказана у рахунку для багатодітної, сім`ї не підйомна. Це 43 тис.740 грн. На жаль, часу у дівчинки дуже мало. Потім всі зусилля будуть марними – пожиттєва глухота.

Мама дівчинки хвора на цукровий діабет, на щоденному прийнятті ліків. Турботу про своє здоров`я залишає на потім, тому у важкому стані її періодично відправляють у тяжкому стані на лікування до Харкова. В цей період Карина дуже страждає, у неї неабиякий зв`язок з мамою.

Я впевнена у тому, що коли Кариночка почне чути, вона буде однією з кращих учениць школи, матиме досягнення у навчальній діяльності. Коли я їй пишу на аркуші паперу фразу: «Що ти хочеш, про що мрієш?», то вона мені показує на свої вуха. Вона хоче чути! Це її мрія.

Добрі, небайдужі люди, допоможіть, будь ласка, цій дитині.

Дякую Вам за доброту, розуміння, небайдужість. Ви надихаєте дітей мріяти, особливо тих, хто бореться за кожен впевнений крок, надихаєте  бачити нові горизонти, не здаватися, наповнювати свої дні яскравими фарбами,  вірити  у себе,  відчувати радість від того, що світ не без добрих людей. Доки в нашій країні є люди, які спроможні дарувати увагу і тепло своїх чуйних сердець, ніколи не згасне надія на щасливе дитинство.

Добрі справи не залишаються  непоміченими – вони, як маяки,  світять тим, хто на них чекає. Надаючи допомогу, ми даруємо  не просто матеріальні цінності, а даємо радість і надію дітям. Ми не в змозі дати їм втрачене, але спільними зусиллями можемо допомогти знайти себе в житті, розкрити свої здібності, повірити у себе.

Спільними зусиллями ми зробимо Кариночку щасливою! Це дивовижна дитина!

 

Картка  Приват Банку  № 4149 4991 2156 5673

  Одержувач: Плис Альона Василівна

Про нас Шевченко Людмила

Журналістка "Вісті Барвінківщини" L_M_Shevchenko@ukr.net

Перевірте також

Якщо талант, то він в усьому

На «Барвінківському небосхилі» зростає дуже багато талановитих зірочок. І з однією обдарованою, перспективною, скромною розумницею …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *