На головну / Є таке захоплення / Бісеринка до бісеринки

Бісеринка до бісеринки

До квартири барвінківчанки Євдокії Гарбузюк входиш наче в музей. Тут на стінах вдало декорують вишиті господинею картини бісером. І кожен куточок об’єднаний в тематику, утримує увагу і приємно вражає красою, різнобарв’ям та майстерністю. Дуже багато картин просто складені, очікуючи своєї долі. Бо як зізнається майстриня, її роботи стають гарним подарунком для рідних та друзів, а скільки їх вже подаровано, та й закордон вже чимало поїхало.

Захопилась по справжньому вишивкою ще в 2014 році. Завітавши в гості до Антоніни Спиці, звернула увагу на її картини і сама загорілась бажанням створювати таку красу. Тож, попросила знайому навчити техніці вишивання бісером. Першою придбала заготовку розміром А3 суцільної вишивки. І хоч її попередили, що вишиваючи щодня, вона за два місяці її доведе до готової картини, та жінка для себе поставила зовсім інший термін. Запланувала два-три тижні роботи над цією картиною і вклалась у власний строк. Того ж темпу дотримується ось вже кілька років. І за цей час вишила 239 картин. Всі вони різних розмірів, та за різною тематикою. Одні вишиті кількістю бісеринок 110 тисяч, в інших в тричі більше. Кольорова гамма теж вражає. Є такі роботи, де поєднано 48 видів відтінків. Є готові заготовки, та кольорів майстриня не дотримується, сама підбирає. А є й такі картини, бісер з підрахунком, і вишивається як хрестик за схемою. Ось тут вже є де фантазії розгулятись у підборі кольорів. Серед робіт майстрині багато рушників та серветок, а ще є й вишиванки сорочки. Від кожної її роботи важко відірвати очі. Усі вони художньо-сюжетні та різноманітні.

Робота над кожною займає різний період часу, адже всі вони різних розмірів. Та більшість картин великого розміру.

  • Сестра в мене хрестиком вишивала лише великі картини, – говорить Євдокія Петрівна, тож і я беру до роботи в більшості картини великих розмірів, так цікавіше. Є повна прошивка, а в деяких часткова, наприклад ікони. Здебільшого вишиваю вночі. Після дев’ятої вечора ставлю собі ближче журнальний столик, на ньому в блюдцях розподілений бісер, на ноги кладу білу тканину. А до цього й руки обов’язково мию. До роботи берусь з чистими руками та вишиваю, відпочиваючи душею. Працюю без п’ялець, вже по своєму примінилась. І всю ніч в одному темпі, до шостої ранку, так за два тижні й встигаю вишити картину. Кожну рамку, як і заготовки замовляю з інтернету, а бісер купую Японський в Московському спеціалізованому магазині. Коли до доньки їду погостювати, обов’язково йдемо до того магазину.

Кожна робота наче сама розповідає про терпіння, наполегливість та кропітку працю майстрині. А картини обирає жінка за сюжетом.  Першими оцінювачами її робіт є саме рідні. Якщо дітям та внукам до вподоби, то найвища оцінка для майстрині. А родина в жінки – дві доньки, троє внуків та внучка і вже один правнучок. І кожного думка важлива. Дуже багато робіт прив’язані саме до події, то на весілля внуку, то на входини, то до дня народження та ювілею. Рушники для внука на весілля всі сама вишивала. Та не лише для рідних вишиває бісером жінка, є й серед знайомих, кому в дарунок пішла якась робота. Так і у Львів поїхали її роботи і до Польші.

А я звернула увагу що кожна картина в гарній рамці. Бо на думку майстрині – робота має бути довершеною. І не аби яку рамку бере, а спеціально замовляє.

Порада від майстрині

  • Це треба просто любити, – впевнена Євдокія Петрівна, – будь-яка справа має виконуватись з душею. Якось одна знайома з Запоріжжя дала пораду, вишиваючи ікони, не використовувати блискучій бісер. Тож тепер і я з впевненістю можу сказати, матеріали треба для роботи обирати правильні та якісні. Навіть оформлення має бути довершеним. Якщо звернути увагу, в мене й скло стоїть спеціальне, яке не відбиває світло від вікна та при фотографуванні не засвічує. Сама техніка вишивки має бути якісно виконана, не стягнуто, ззаду ніяких плутанин та вузликів. І коли робота подобається самому, то й іншим точно сподобається. Для себе треба ставити одразу великі цілі, тоді їх досягнення приносить не аби яке задоволення. І головне, в кожну свою роботу треба вкладати душу, тільки з позитивними думками. В мене в планах навчитись робити з бісеру брошки та інші прикраси. Наразі закінчую нову картину з трьома кіньми і візьмусь за навчання нового виду творчості для себе. Тож, не зважайте на вік, вчитись ніколи не пізно, головне, обирайте справу для душі.

Про нас Шевченко Людмила

Журналістка "Вісті Барвінківщини" L_M_Shevchenko@ukr.net

Перевірте також

Захоплююча творчість

Всі ми в дитинстві шили м’які  іграшки, відвідували гуртки та прагнули до різного виду творчості. …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You cannot copy content of this page