На головну / Наші підприємці / Барвінок в Барвінковому

Барвінок в Барвінковому

Ця двоповерхова будівля у Барвінковому по вул. Центральна,16 з`явилася у 1975 році. Її спеціально під районну друкарню споруджували коштом державного бюджету. Адже старе приміщення, де працювали на той час поліграфісти, було офіційно визнане аварійним. У 1976-му році колектив друкарів справляв вже тут новосілля. Переїхала разом з поліграфістами у це приміщення й редакція районної газети «Жовтневі зорі».
Це була добротна, сучасна будівля, де враховано всю специфіку поліграфічного виробництва, процесу робіт з металом, папером, фарбами. Тут чудова вентиляційна система, висока стеля, ідеальне освітлення, просторі цехи.
Тодішній директор друкарні А.А. Чорний робив все можливе, щоб створити максимально комфортні умови праці для друкарів – чудові побутові кімнати, автомати із газованою водою, підвозилися в термосах гарячі обіди.
Як і належить дбайливому господарнику (а Анатолій Андрійович саме з такої когорти), база  підприємства розширю валася, модернізувалася – склади, гаражі, альтанка.
Згодом з`явилося ще одне крило цієї будівлі – таке ж світле, просторе, функціональне. Підприємство працювало, розви валося.
Основним замовником друкар ні була редакція нашої районної газети  «Жовтневі зорі» (пізніше «Вісті Барвінківщини») —  тут її набирали, верстали, друкували, пакували.
А скільки всього клієнтів мали поліграфісти і підрахувати  складно – сюди їхали за продукцією з  усіх усюд. Якість, оперативність, чіткість послуг тут гарантували. Ще б пак – барвінківська друкарня  була кращою не тільки в області, а у всій Україні.А два підприємства із Барвінкового – центральна районна аптека і районна друкарня – були офіційно визнані підприємствами високої культури виробництва.
Люди у друкарні мали пристойні заробітки, соціальний пакет, увагу й турботу керівництва. А потім…
…Потім це стало спогадом. Відбулася ціла низка змін –технологічних, кадрових, політичних/ Наша друкарня просто-напросто залишилася за бортом передових технологій у поліграфії…  
Говорити і аналізувати причини цього – не предмет сьогоднішньої розмови. Факт в тому, що у підсумку була ліквідована друкарня, а на приміщення стало сумно дивитися:   дах протікав, на ньому вже встигли вирости деревця, пошарпані стіни з червоної цегли, вкриті суцільними тріщинами, розбитий фундамент, гнилі дерев`яні рами.
Аварійний перший поверх ще певний час давав прихисток кільком працівникам друкарні,  магазину секон-хенду, а на другий поверх взагалі було небезпечно підійматися – зі стелі штукатурка сипалася цілими брилами, крізь тріщини потічком текла вода після дощів…. І це в центрі  міста!
—Мені важко передати свої відчуття, коли я заходив у це приміщення, яке, по суті, будувалося на моїх очах і куди я доклав бугато зусиль, старань,— говорить сьогодні А.А. Чорний. – Я боявся, що будівлю чекатиме руйнація, занепад.
Така ж ностальгія по друкарні переповнювала й працівників редакції, адже газетярі у цій споруді працювали не мало й не багато  — довгих 25 років.
Тут зросло не одне покоління журналістів,  звідси пішли у світ десятки тисяч номерів районного часопису.
Тиша напівзруйнованих зачинених кабінетів зберігала історію газети, життєві долі  людей.      
Недоглянутих чи покинутих будівель  у  нашому районі і справді немало. То невже у цей список потрапить і споруда  колишньої друкарні?
Долю будівлі  вирішила районна влада, у комунальну власність якої, свого часу,   передано цей майновий комплекс. Було оголошено продаж. Знайшовся покупець.
І ось тепер стара будівля друкарні  перетворилася на справжню перлинку міста із символічною  назвою «Барвінок».  Так, мова йде саме про супермаркет.
Тут зроблено капітальний ремонт від «А» до «Я». І об’єми проведених робіт, і сучасний дизайн приємно вражають. А яскраві кольори фасаду приваблюють покупців ще з відстані. Та й електронне   табло,  на якому йде жива реклама знижок, тільки підкреслює сучасність супермаркету.
Я вже не кажу про постійне прибирання  оздобленої території. Тротуар вкрили плиткою, встановили нові лавочки, а для авто прилегла стоянка з відбійниками. Цілком сучасні й торгові зали, й каси…
Хоча,  відкриття такого магазину – це був по суті своєрідний ризик, адже попередньо в місті магазини з такою системою роботи не прижилися.
—Та ми, все ж, впевнені, — розповідає власник   «Барвінку» С.М.Самсонов,— що саме за супермаркетами майбутнє. Не треба їхати до Європи, вже і в Харкові є супермаркети, де немає продавців, тільки товар і покупець, де повністю все автоматизовано. Для нашого краю це ще майбутнє. Звичайно, довелось не просто купити будівлю, а й провести масштабний ремонт, та воно того варте. Прийде час, це  себе окупить, адже враховувалось і місцезнаходження й прохідність. Та й хотілось, щоб в центрі міста  було гарно, а колишній вигляд, чесно кажучи, краси не додавав. А поки що на зарплати та на податки, на інші витрати вистачає, за товаром слідкуємо, за чистотою теж, колектив у нас дружний. Ну, а як інакше, це ж наш імідж.
А про те, яким був День захисту дітей у «Барвінку», Сергій Миколайович скромно відповів:
—Ми   хотіли зробити малюкам сюрприз. Не для реклами, так просто, від душі. Вирішили пригостити дітей морозивом в їх свято, на якусь тисячу-дві ми не обідніли, а дітям було приємно.
Не будемо зайве робити реклами «Барвінку» і ми (у покупців уже була нагода й можливість оцінити переваги магазину). Єдине, що скажемо  і що є беззаперечним фактом: будівля колишньої друкарні збережена.
І хоча вона перевтілена для  іншого функціонального призначення, але вона є. Краща і сучасніша, ніж колись.
І якщо у нас немає змоги будувати щось нове, то дякувати Богу, у нас є розум зберігати і примножувати те, що створювалося раніше.
—Я вдячний новим господарям приміщення за те, що відродили будівлю. Вони не просто нашвидкоруч  зробили ремонт, щоб запустити свою справу в діло і  отримувати фінансовий зиск, а добротно, по-сучасному, по-господарськи   реанімували будівлю. Серцю приємно і душа радіє, коли проходжу повз  неї, —  ділиться  А.А. Чорний —  І на  другому поверсі всі приміщення функціонально зайняті. Молодці! Мені більше нічого додати.
А нам є що додати: тепер у Барвінковому є не просто ошатна, добротна споруда, а й  один-єдиний  магазин з доступною формою обслуговування – супермаркет.

Про нас Столбова Ірина

Редактор "Вісті Барвінківщини" irinka.stolbova@ukr.net

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You cannot copy content of this page
Перейти до панелі інструментів