На головну / ІСТОРИЧНА ПАМ'ЯТКА / «Барвінківський котел»: останки ще пяти воїнів передані на свою малу батьківщину

«Барвінківський котел»: останки ще пяти воїнів передані на свою малу батьківщину

30 листопада 2019 року на нейтральній смузі прикордонного пункту «Гоптівка» (Дергачівський район, Харківська область) відбулася передача останків сімох радянських солдатів, загиблих в період Другої світової війни.
П'ятеро воїнів були знайдені пошуковими системами ВГО «Союз «Народна Пам'ять »цієї осені під Харковом - під час Всеукраїнської пошукової військово-історичної експедиції «Барвінківський котел». Останки інших двох солдатів виявили під час розвідок в Полтавській і Вінницькій областях.
Імена загиблих вдалося встановити завдяки особистим розпізнавальним знакам (лозам), які знайшли при останках. У одного солдата пошуковці  виявили фрагменти паперу, яка виявилася партквитком.
Завдяки якісній експертизі вдалося прочитати інформацію з вкладишів і фрагментів квитка і повернути імена забутих воїнам. Через більше 75 років ...
 
Павло Шевченко, Волгоградська область
Тимофій Задонский, Московська область
Матвій Фомічов, Тульська область
Василь Шишканов, Волгоградська область
Кирило Воронкин, Пензенська область – ці п’ятеро воїнів загинули в 1942 році під Харковом в Барвінківському котлі,
Забрати солдатів на Батьківщину приїхали представники Пошукового руху Росії. Вони відвезуть їх останки додому, деяких до родичів, які, через «так довго» все ще чекають своїх героїв.
Матвія Фомічова російські пошуковики відвезуть в Тулу, де на нього чекає племінниця Раїса Глаголєва. Довгі роки родина Матвія шукала солдата: запити до Міністерства оборони, архіви, пошук однополчан - сподівалися знайти хоч якусь інформацію.
Пожовклі фотографії, листи з фронту - все це дбайливо зберегли до сьогодні.
«Ось, Нюра, передавай наш червоноармійський привіт всім іншим своїм рідним» - писав колись з фронту дружині Матвій Фомічов.
 
Кирила Воронкина в Пензенській області чекає онук Воронкин Валерій В'ячеславович. Воїн буде похований з усіма військовими та людськими почестями поряд з могилою дружини на кладовищі селища Кругле (Сердобский р-н Пензенської області).
Останки солдата Шишканова Василя відправляться в р.п. Рудня Волгоградської області. Там, в останню путь Василя проведе його онук Андрій.
Разом з Шишканова Василем на братській могилі Рудня буде перепохований і його земляк солдат Павло Шевченко.
Родичів червоноармійця Тимофія Задонського знайти, на жаль, не вдалося. Пошуковці відвезуть воїна в Московську область, де пізніше урочисто перепоховають на одній з братських могил.
Разом з останками пошуковці ВГО «Союз «Народна Пам'ять» передали російським колегам всі необхідні документи з інформацією про солдатів, вкладиші особистих розпізнавальних знаків, завдяки яким вдалося встановити імена, а також особисті речі воїнів, які стануть цінною реліквією для родичів солдатів.
За матеріалами офіційного сайту ВГО «Союз «Народна Пам'ять»

Про нас Столбова Ірина

Редактор "Вісті Барвінківщини" irinka.stolbova@ukr.net

Перевірте також

Нова ювілейна монета на честь 1000-річчя початку правління Ярослава Мудрого

Як повідомляє Національний банк України на своєму офіційному сайті  https://bank.gov.ua  та  у фейсбуці Нацбанку.  в …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You cannot copy content of this page